Banner

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Co to jest 1,5%?

To kwota odliczana od podatku należnego państwu, którą można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego, czyli różnego rodzaju stowarzyszeń lub fundacji, zajmujących się działalnością społeczną. Dlaczego warto to zrobić?

 1. Każdy podatnik może podzielić się z organizacjami i nic go to nie kosztuje. 1,5% jest odliczany od kwoty podatku należnego państwu, którą i tak trzeba zapłacić. Dzięki 1,5% część z tej kwoty może zostać przeznaczona na inne, równie ważne cele.
 2. Każdy może wesprzeć te działania, które są bliskie jego sercu. Wśród organizacji uprawnionych do otrzymania 1,5% są i te pomagające dzieciom, i te ratujące bezdomne zwierzęta. Można przekazać dodatkowe pieniądze na rozwój medycyny, organizacje festiwali, zawodów sportowych, wspieranie rodzimej kultury, przyrody i mnóstwo innych rzeczy. W chwili wypełniania zeznania podatnik sam decyduje komu chce pomóc. W jednym roku podatkowym (czyli wtedy, kiedy składa się
  PIT-a) może to być tylko jedna organizacja.
 3. Nawet kilka złotych może bardzo pomóc! Wydaje ci się, że twój % to niewielka kwota, nic nie znacząca dla organizacji? Pomyśl ilu jest takich jak ty! W 2021 roku ponad 15,9 mln. osób (czyli prawie połowa podatników) zdecydowała się przekazać organizacjom część swojego podatku. W sumie do trzeciego sektora trafiło 1 114 mln zł!
  Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się podzielić pieniędzmi, bo organizacje pożytku publicznego skutecznie działają tam, gdzie instytucje publiczne często nie docierają. Ty także wesprzyj tych, którzy pracują dla naszego wspólnego dobra!
 4. Przekazanie 1,5% jest bardzo proste! Nie musisz robić przelewów, drukować potwierdzeń wpłaty, dołączać ich do zeznania podatkowego… Wystarczy, że wypełnisz odpowiednią rubrykę w formularzu PIT, a pieniądze trafią do wybranej organizacji. Musisz znać jedynie numer KRS, który znajdziesz na stronach www lub w spisie organizacji uprawnionych do otrzymywania 1,5%. Pieniądze przeleje za ciebie Urząd Skarbowy.
 5. Twoje pieniądze zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Martwisz się, że wpłacony 1,5% nie zostanie wydany na to na co byś chciał/a? Niepotrzebnie. Wszystkie organizacje pożytku publicznego (a więc te, które mogą się o 1,5% ubiegać) składają co roku dokładne sprawozdania finansowe z wydawanych przez siebie funduszy. Podlegają one kontroli skarbowej, nie ma więc obaw, że pieniądze zostaną przeznaczone na inne rzeczy niż zapisano w statucie.
  Twoje 1,5% jest ważny! Podziel się nim z potrzebującymi! Wesprzyj wybraną organizację wypełniając zeznanie podatkowe za 2022 rok!

 

pit scan - program do rozliczeń rocznych

wypełnij zeznanie roczne w 30 sekund

Zalety programu pit scan

 • przyjazne człowiekowi kreatory rozliczeń;

 • wizualne wypełnianie formularzy podatkowych;

 • sprawdzanie limitów kosztów i odliczeń;

 • wydruk, export do PDF;

 • pełna współpraca z systemami ministerstwa finansów;

 • system podpowiedzi;

 • podręczne kalkulatory i sumatory;

 • możliwość wysyłki zeznania e-mailem;

 • automatyczne poprawianie błędów;

 • aktualizacje przez internet;

 • zmiana kolorystyki;

 • pomoc serwisantów;

 • i wiele innych.

zostaw nam wiadomośćkontakt

wprowadź kod

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące programu Pit Scan?

Czekamy na twoją wiadomość

captcha
Przeładuj

infonetax sp. z o.o.

ul. karola olszewskiego 6

25-663 kielce

nip: 6572736550

41 230 67 06

zapraszamy do kontaktu

www.infonetax.pl

odwiedź stronę internetową

dołącz do nas

facebookyoutube
nasi partnerzy
fpddoradcapodatkowy